loader
search_iconButo paieška
PASTATYTA
65%
other_projects_logo
Kiti projektai
look

Apie Druskininkus

play
© Druskininkai 2021 line

Miestas, sukurtas klestėjimui

tree waves bird tulip

Druskininkai - Dzūkijoje įsikūręs seniausias Lietuvos kurortas, garsėjantis sveikatai palankiu klimatu bei gydomosiomis vandens ir purvo savybėmis. Vietos gamta tiesiog kerinti: Druskininkus supa gaivūs žali pušynai, pro šalį vandenis ramiai plukdo Nemunas, o pačiame miesto centre žaliuoja Vijūnėlės parkas, kuriame telkšantį Druskonio ežerą ir tvenkinius labai mėgsta vasarą ten besimaudantys vaikai ir suaugusieji. Turistų laukia kavinės, SPA centrai, mineralinio vandens šaltiniai, vandens ir nuotykių parkai, sniego arena bei kitokios pramogos.

line

Istorija

Druskininkuose gyventa jau nuo seniausių laikų. Mineraliniais šaltiniais tuometinis kaimelis pagarsėjo nuo XVIII pradžios, kai vietos gyventojas P. Sūrutis sūriuosius Druskininkų vandenis ėmė pilstyti į buteliukus ir taikyti ligonių gydymui. Gydomąja vietove 1794 metais Druskininkus paskelbė ir kurortą įkūrė Lietuvos Didysis kunigaikštis Stanislovas

1 © Druskininkai 2021

Poniatovskis, prieš tai pasiuntęs rūmų gydytoją ištirti mineralinių vandenų gydomąsias savybes.

1877–1889 m. Druskininkuose gyveno lietuvių dailininkas ir kompozitorius Mikalojus Konstantinas Čiurlionis.

2 © Druskininkai 2021

Gamta, kuri gydo

Taip, tai tiesa - Druskininkų purvas ir vanduo gali būti naudingas kenčiantiems nuo įvairių sveikatos sutrikimų, o ir sveikiems žmonėms suteikti naujų jėgų bei gerovės pojūtį. Ypatingai garsūs sūrieji Druskininkų šaltiniai, kuriuose apstu įvairių mineralų. Pasak legendos, jie atsirado pravirkus kunigaikštienei, kai ji pamanė medžioklėje netekusi vyro. Laimei, kunigaikštis grįžo namo sveikas ir gyvas, o šaltiniai teikia sveikatą ir, kaip kalbama, grožį. Pačiame šio miesto centre žaliąsias erdves teikia parkai. Prie Druskininkų miesto plyti Vijūnėlės parkas,

kuriame telkšo ir dekoratyviniai, ir maudymuisi tinkami tvenkiniai, puikiems pasivaikščiojimams visuomet atviras Dineikos sveikatingumo parkas. Be to, Druskininkams daug grožio suteikia miestą kertantis Nemunas, šalia kurio romantišką panoramą teikia Meilės salos atodanga, atverianti upės ir salos panoramą.

Visą Druskininkų miestą supa pušynai, apstu botaninių draustinių, o visai netoli - legendomis apipintas Raigardo kraštovaizdžio draustinis.

© Druskininkai 2021

Pramogos

Kaip kurortinis miestas Druskininkas garsėja išskirtine pramogų pasiūla.

Čia kiekvienas atras, kuo pradžiuginti save ir kitus. Druskininkų pramogos:

icon SPA centrai
icon Sanatorijos
icon Gydyklos Aušra ir Druskininkai, kuriose
galima atsigerti natūralaus mineralinio vandens.
icon Barai, kavinės
icon UNO nuotykių parkas
icon Druskininkų vandens parkas
icon Sniego arena
icon Muziejai
icon Kelionės laivais arba gondolomis Nemunu
icon Sūrus, natūralus grožio šaltinis